Viete čo sa stalo týmto 13-tim zvieratám? Má to ale šťastný koniec …

23.03.2020 Príbehy zo života

Aj keď zvieratá nehovoria ľudskou rečou, vždy nám môžu mnohému priučiť. Ak si prečítame inšpiratívne príbehy týchto 13-tich handicapovaných zvieratiek, budeme sa cítiť lepšie aj navzdory výzvam, ktorým čelíme.

1) Hoppa, 4-ročný kríženec sa narodil bez predných nôh. Študent umenia a milovník zvierat, vytvoril pre Hoppa náhradu, ktorá by mojla pomôct zlepšiť život aj iným zvieratám, ktoré sa narodili s abnormalitami, alebo prišli o končatiny.
01-Hoppa

2) Snow bol túlavý psík s amputovanou pravou nožičkou. Teraz má zbrusu novú umelú náhradu .
02-Snow

3) Miešanec Naki prišiel kvôli omrzlinám o všetky nožičky už ako šteniatko, ktorého jeho majitelia opustili. Dnes má nové náhrady aj nových majiteľov. A jeho nový majitelia zvažuju, že ho premenujú na Robo pes.
03-Naki039o

04-Naki039o

05-Naki039o

4) Yorkshirský teriér Hope predvádza svoju špeciálnu vestu. Kolieska mu umožnia šantiť s ostatnými.
06-Hope

5) Korytnačka Yu prišla o svoje plutvy pri boji so žralokom. Našťastie so svojimi novými protetickými plutvami jej už plávanie žiadny problém nerobí.
07-Yu

6) Samička delfína skákavého ” Fuji “, ma približne 37 rokov. Kvôli neznámej chorobe stratila v roku 2002 približne 75 percent svojej chvostovej plutvy. Mala vážne problémy, z ktorých sa napokon dostala. Jej plutvová náhrada je prvá na svete.
08-Fuji

7) Pes Pay de Limon môže svojím priateľom poďakovať za nové predné protetické končatiny. Členovia drogového gangu v mexickom štáte Zacatecas usekli Limonovi labky, keď trénovali rezanie prstov unesených ľudí, hrozné zverstvo .
09-Pay-de-Limon

8) Oscar prišiel o nožičky pri nehode s kombajnom. Odvážny 2-ročný kocúrik môže používať svoje protetické končatiny po celosvetovo prvej operácii.
10-Oscar

9) Táto 48-ročná slonia samica Motala môže prejsť vďaka svojej novej protetickej nohe do slonej nemocnice v provincii Lampang, severne od Bangkoku. Pred 10 rokmi šliapla na mínu, ale teraz môže konečne normálne znovu chodiť .
11-Motala

10) Táto 7-ročná mačička sa volá Cici. Po dopravnej nehode zostala ochrnutá. Vďaka chodítku sa už dokonca zúčastňuje mačacích výstav.
12-Cici

11) Korytnačka Tzvika utrpela vážne poškodenie, keď bola prejdená kosačkou trávy. Kolieska jej nešťastie zmiernili a môže sa pohybovať naďalej.
13-Tzvika

12) Francúzsky buldoček Billy nemôže používať zadné nohy. Má ich od narodenia ochrnuté. Prednedávnom si však prvýkrát pobehal so svojím novým vozítkom.
14-Billy

13) Chris P. Bacon sa narodil bez zadných nôh. Majiteľ prasacej farmy sa však obrátil na veterinára a malé prasiatko teraz šťastne pobehuje so svojím malým vozíkom.
15-Chris-P-Bacon

Zvieratá prirodzene vedia, že potrebujú svoje končatiny na to, aby lovili a prežili. Ale našťastie si títo štastlivci neuvedomujú, že su iný ako ich ostatní kamaráti.

Zdroj: Reddit